Holandská
stodola

Umístění krásné Holandské Stodoly

Stodola stojí v Hraničné n. Nisou na klidném místě a přitom v těsné blízkosti Bedřichova, který je výchozím bodem Jizerské magistrály. Automaticky se v letní sezóně nabízí pěší a cyklovýlety a v zimě jsou Jizerské hory rájem běžkařů.

V přilehlém okolí najdete vše pro letní i zimní vyžití – Ski areál Bedřichov, Ski areál Severák, Ještěd, lanový park, bobová dráha, trampolínové centrum nebo vás nadchne pěší turistiky či cykloturistika.

Spousta aktivit v létě i zimě

Zima v Jizerkách

Jizerská magistrála

Už v roce 1984 se v Jizerských horách začaly upravovat tratě, známé dnes jako Jizerská magistrálaBěžkaři dnes mají v horách na hranicích s Polskem k dispozici bezmála 200 kilometrů lyžařských stop.

Ski areál Severák

Na západ od Bedřichova leží na území Hrabětic v Jizerských horách Ski areál Severák. Na lyžaře a snowboardisty tady čeká řada sjezdovek o celkové délce 4,3 kilometru, ta nejdelší přitom měří 645 metrů.

Ski areál Bedřichov

Milovníkům zimních sportů je tady k dispozici sedm sjezdovek v celkové délce 4,5 kilometru, z nichž kromě jedné červené je většina modrých, vhodných pro začínající lyžaře nebo rodiny s dětmi. Svahy jsou uměle zasněžované, obsluhuje je šest vleků a pojízdný koberec a v nabídce je také večerní lyžování.

Ski areál Tanvaldský Špičák

Největší lyžařské středisko Jizerských hor, leží ve výšce 560 až 800 metrů nad mořem. Kromě klasických tratí je k dispozici dětské hřiště, které je vybaveno vlastním krátkým vlekem. Milovníky freestyle jízdy na snowboardu a lyžích jistě potěší snowpark Pod lesem. Přibližná délka všech tratí je 6km a je 100% pokrytá technickým zasněžováním. Po sjezdu tratě na vás dole čeká 5 vleků a jedna lanová dráha o celkové přepravní kapacitě okolo 6000 osob za hodinu.

Ski areál Ještěd

Moderní lyžařské středisko v dosahu liberecké městské dopravy s vynikající dopravní dostupností. (Český Innsbruck). V areálu jsou 2 čtyřsedačkové lanovky, 1 dvousedačková, 1 kabinová lanovka na vrchol Ještědu a 6 lyžařských vleků. Je jedním z nejmodernějších areálů v ČR.

Léto v Jizerkách

Bobová dráha a trampolínové centrum Janov n. Nisou

Dráha měří 900 m a má celkem 22 zatáček na převýšení 78 m.

Lanový park ARTUR Janov n. Nisou

Vvysoké lanové dráhy v korunách stromů
Canyoning – zábavný potok pro malé a velké,
n
ízké lanové aktivity – zábava pro ty kdo se bojí výšek

Cyklistika

Lanový park Bedřichov

Lanový park nabízí 3 různě obtížné okruhy ve výšce 2 – 9 m nad zemí a lezeckou věž, která je umístěna hned vedle Lanového parku a je vysoká 8,5 m. 

Pěší turistika a cykloturistika

Jizerské hory se v létě promění v letní destinaci plnou cyklotras a turistických stezek, v místo, které nabízí rozmanité výlety za přírodou i poznáním horské kultury či české historie. Návštěvníci tak mají příležitost podívat se i do míst, na které se s běžkami či lyžemi jen stěží dostanou, jako třeba místa dalekých rozhledů nebo údolí s vodními plochami.